Hakkımızda

 Deri işleme sanatı, insanlığın ilk zamanlarından günümüze kadar gelen nadir mesleklerden biridir. Günümüzde tamamen teknolojik ortamlarda işlenen deriler, sadece zorunlu bir ihtiyacı karşılamak için değil, statünün, lüks yaşamın ve zenginliğin göstergesi olmaya devam ediyor.

 

 Deri işleme sanatı, bilgi birikimi ve deneyim isteyen zorlu bir meslektir. Orta Asya’ dan günümüze kadar Türkler dericilikle uğraşmışlardır. Bugün ise Türk derisi bir dünya markası olma yolunda ilerlemekte ve Türk dericileri dünyanın en kaliteli derisini üretmenin gururunu yaşamaktadır.

 

 Temelleri 1936 yılında atılan firmamız, Ahmet Zafer Özgenci ve Vefa Özgenci’ nin Deery Ayakkabıyı kurmasıyla devam etmiştir. Ayakkabı sektöründe uzun yıllar boyunca büyük başarılara imza atan kardeşler, 2020 yılında ticari birlikteliklerini sonlandırma kararı almışlardır.

 

 Ahmet Zafer Özgenci ve oğlu Salih Barış Özgenci, Damy markasını kurarak Kadın Cüzdan, Erkek Cüzdan, El Portföyü , Kredi Kartlık, Anahtarlık, Pasaportluk üretimine başlayarak Türkiye’ nin önde gelen markalarından biri olma yolunda çalışmalarına devam etmektedirler.

 

 Damy markası ile “Kalite tesadüf değildir” mottosuyla çıktığımız bu yolda, dünyanın en kaliteli, %100 doğal ve hiçbir kanserojen madde içermeyen derilerini, birinci sınıf işçilik ve malzemelerle birleştirerek sizlere ayrıcalıklı ürünler sunabilmek için çalışıyoruz.

 

 

 Amerika, İran, Bulgaristan, Türkmenistan, Irak, Almanya ve birçok ülkeye ihracat yapan Damy, damy.com.tr ile tüm dünyaya ürün göndererek, memnun müşteri kitlesini ve kalitesini artırarak yoluna devam etmektedir.

 

 

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.